Сидни Кросби с 10-и си гол за Питсбърг

снимка: БТА/XINHUA

Сидни Кросби вкара 10-ия си гол за сезона при победата на Питсбърг над гостуващия Анахайм с 3:1 в среща от редовния сезон в Националната хокейна лига на САЩ и Канада.

Брайън Гибонс отбеляза първото си попадение в НХЛ и добави асистенция, Брендън Сътър също се разписа за четвърти път през сезона, а Евгени Малкин направи две асистенции.

Всичките четири попадения в мача бяха отбелязани през третата част. Вратарят на "пингвините" Марк-Андре Флюри отрази 26 удара.

Райън Гецлаф бе точен за тима на Анахайм с 11-о си попадение от началото на сезона. Бостън спечели гостуването си на Каролина с 4:1.

Райли Смит и Карл Содерберг се отличи с гол и асистенция. Джони Бойчук и Милан Лучич добавиха по една шайба за победителите.

За Каролина точен бе Туомо Рууту. Шон Монахан отбеляза победната дузпа при успеха на Калгари с 5:4 срещу Унипег като гост.

Двата отбора изпълниха общо 16 дузпи, а Калгари сложи край на серията си от шест поредни загуби. Иржи Худлър даде аванс на Калгари 4:3 3:26 минути преди края, но шест секунди преди сирената Брайън Литъл изравни.

Вратарят на Уинипег Ал Монтоя направи 29 спасявания, а Рето Бера - отрази 43 удара, включително три дузпи.

Каролина - Бостън - 1:4
Питсбърг - Анахайм - 3:1
Уинипег - Калгари - 4:5 след дузпи