Чикаго и Вашингтон с изразителни победи

Вратарят на Лос Анджелис Бен Скрийвънс регистрира втори пореден шът-аут, след като спаси 37 удара за победата на Кралете с 1:0 като гости над Ню Йорк Рейнджърс. Кралете са 4-и в Тихоокеанската дивизия с 29 точки, на 3 от лидера Анахайм. Единственото попадение вкара Тайлър Тофорли в 21:33 минута след атака на Вячеслав Войнов и Майк ричардс.

Попадение на Доминик Муур за домакините от Рейнджърс беше отменено, след като се видя, че е вкарал шайбата с дясната си кънка 2:41 минути преди края на мача. Скрийвънс пое титулярния пост от контузения национал на САЩ Джонатан Куик, като застана под рамката и срещу Ню Джърси в петък.

Сега той има 155 минути и 2 секунди без допуснат гол. Иначе Кингс подобриха значително формата си и в последните шест мача имат пет победи. На вратата на домакините Хенрик Лундквист спаси 29 удара, но все пак те бяха принудени да преглътнат втора поредна домакинска загуба.

В Чикаго местният отбор размаза с 5:1 Сан Хосе, заемащ 2-о място в Тихоокеанската дивизия, на 1 точка от лидера Анахайм. Патрик Шарп вкара два гола за победителите, включително един от наказателен удар в третата част. Джонатан Тейвс и новобранецът Брандън Пири също се разписаха по веднъж за Блекхоукс, а Крис Ферстеег направи гол+пас.

Чикаго е лидер в Централната дивизия с 32 точки. Алекс Овечкин имаше директен сблъсък с Александър Стийн в мача Вашингтон- Сейнт Луис, като те двамата са водачите в голмайсторската листа на Лигата. Кепитълс спечелиха мача с 4:1, като руснакът вкара своите голове под номер 16 и 17.

Отборът на Овечкин постигна трета поредна победа и седма в девет мача, която пък ги изкачи начело в дивизия Метрополитен с 25 точки, изпреварвайки с 1 Питсбърг. Михаил Грабовски и Джон Карлсен вкараха по още едно попадение във вратата на Брус, а за гостите почетния гол реализира Владимир соботка.

Всъщност домакините имаха и малко късмет, като вкараха три гола с първите си шест удара при неубедителния днес Ярослав Халак. Сейнт Луис е на 3-о място с 29 точки в Централната дивизия. Във Ванкувър местният тим изненадващо отстъпи с 1:2 на гостите от Далас, като вратарят Кари Лехтонен отрази 42 удара пред голлинията на Старс, информира БТА.

Валерий Ничушкин и Ерик коул се разписаха за Далас, който постигна 7-а победа в последните си 10 мача и се изкачи в средата на Централната дивизия. За домакините от Ванкувър Хенрик Седин беше точен, а вратарят им Роберто Луонго отрази 21 удара.