Швеция с нова наказателна акция на Световното по хокей на лед

Защитаващият титлата си отбор на Швеция продължи победната си серия на Световното първенство по хокей на лед до пет поредни мача, след като се наложи с 3:1 над Словакия.

Така скандинавците се класираха на четвъртфиналите първи в турнира, след като събраха актив от 14 точки в група "А".

Густав Найквист и Микаел Беклунд се разписаха за шведите при числено предимство в първата третина, а Магнус Найгрен добави една шайба в последната част.

Словакия отговори с гол на Мартин Маринчин във втората третина на срещата, но това не спаси отбора от загубата, която го остави на шесто място и с минимални шансове за класиране напред в турнира.

"Направихме много силен старт, което ни липсваше в предишните мачове. Третият гол пък реши изхода от срещата", лаконичен беше Найквист.

Иро Пакаринен вкара решителен гол от дузпа за победа на Финландия с 3:2 над Швейцария в мач от група "Б" на турнира.

По-рано САЩ се наложи с 4:3 над Казахстан след продължение, което остави американците и финландците на трето място в класирането, посочва БТА.