Сан Хосе удари Каролина като гост в НХЛ

Томас Хертел отбеляза четвъртия си гол за сезона, а дебютантът Трой Гросеник спаси 45 шайби при победата на Сан Хосе с 2:0 срещу Каролина в мач от редовния сезон на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ).

Хертел се разписа 18:46 минути след началото на първата третина след бърза комбинация, оставила вратаря на Каролина и негов съотборник в отбрана сами срещу двама хокеисти на домакините. Ударът на голмайстора премина покрай Андрей Секера и Антон Худобин за 1:0, а Джо Торнтън оформи крайния резултат с точен изстрел на празна мрежа само 7.3 секунди преди сирената.

Сан Хосе, с баланс 10-8-2, изигра шестия си мач в поредицата от седем поредни гостувания, в които има три победи и три загуби. Каролина пък загуби трети пореден двубой с един гол разлика, посочва БТА.

Марко Скандела вкара 1:01 минути след началото на продължението, за да донесе победа на Минесота с 4:3 над Уинипег. Неговият отбор беше много близо до срамно поражение след преднина с 3:0, която пропиля в последната третина. Скандела обаче стреля точно от синята линия за крайното 4:3.

Брендън Галахър вкара гол и подаде за друг, а Дъстин Токарски спаси 28 шайби на вратата на отбора на Монреал, който се наложи с 4:1 над Детройт в сблъсък на два тима от оригиналните 6.