Шеста поредна загуба за Детройт

Колорадо надделя с 2:1 след дузпи над домакина Детройт в среща от редовния сезон в Националната хокейна лига.

Джером Игинла вкара решаващия гол при деветите изпълнения на наказателните удари, а вратарят Калвин Пикард отрази 34 удара при успеха. Детройт поведе с гол на Павел Дацюк в началото на третата част, но допусна изравняване 4:15 минути преди края след попадение на Ерик Джонсън при числен превес.

Домакините допуснаха шеста поредна загуба, макар че само две от тях са в редовното време. Детройт има само един успех с дузпи през сезона в осем мача.

Чикаго разгроми гостуващия Торонто с 4:0 и с 48 точки се доближи на точка от лидера в лигата Анахайм. Патрик Кейн се отличи с гол и две асистенции, Патрик Шарп завърши с три асистенции, а Давид Рундблад, Крис Ферстеег и Джонатан Тейвс също се разписаха.

Вратарят Анти Раанта завърши с 31 отразени шайби и записа втори "шътаут" за сезона и трети в кариерата си.

Далас навакса дефицит от 2:5 в редовното време и спечели с 6:5 с дузпи при гостуването си на Едмънтън. Тексасците записаха четвърти пореден успех. Тайлър Сейгън се отличи с два гола и асистенция.

Той вкара и при дузпите, въпреки че решаващо се оказа точното попадение на Шон Хоркоф при осмите изпълнения. Тайлър Хол и Марк Аркобело се разписаха по два пъти за домакините, но това не беше достатъчно. Едмънтън е последен в лигата с 21 точки, докато Далас се отлепи от дъното в Централната дивизия с 33 точки.

Луи Ериксон се разписа в 2:15 минута на продължението и донесе победата на Бостън над гостуващия Бъфало с 4:3.

Вицешампионът Ню Йорк Рейнджърс постигна шести пореден успех след 1:0 над гостуващия Каролина. Райън МакДъна реализира единствения гол още в 4:10 минута на мача, а вратарят Кам Талбот трябваше да спаси само 18 удара, за да запише третия си "шътаут" за сезона.

Якуб Ворачек вкара два гола, включително и победния в десетата секунда на продължението, а Филаделфия надделя с 4:3 над домакина Уинипег, посочва БТА.