Шампионът потопи "сините", Анахайм мачка с 6:2

Носителят на Купа „Стенли“ Чикаго Блекхоукс спечели трети пореден мач от първия кръг на плейофите в Националната хокейна лига на САЩ и Канада срещу Сейнт Луис Блус и поведе с 3:2 в сериите.

След като изпуснаха аванса си в края на първия и втория мач и отстъпиха в продълженията, шампионите от миналата година спечелиха за първи път като гост на противника си в „Скоттрейд Сентър“ с 3:2.

Играчите на Сейнт Луис са на път да повторят депресиращия развой на плейофите от миналия сезон, когато поведоха с 2:0 победи на Лос Анджелис Кингс, който тогава също защитаваше титлата си. В крайна сметка „сините“ отпаднаха след 2:4 победи, като сега на път да повторят същата грешка.

Мариан Хоса откри резултата в полза на Чикаго в 16-ата минута на първата третина, но Ти Джей Оши изравни 11 минути след началото на втория период. Бен Смит върна аванса на Чикаго 6 минути по-късно, преди Алекс Пиетранджело да направи 2:2 102 секунди след старта на послендата част.

В 7:36-ата минута на първото продължение обаче капитанът на Блекхоукс Джонатан Тейвс реализира втория си гол в плейофите и донесе победата на Чикаго.

Анахайм Дъкс прекратиха поредицата си от две последователни поражения срещу Далас Старс и със силна трета част спечелиха убедително с 6:2 в „Хонда Сентър“, за да поведат отново в сериите с 3:2 победи.

Ник Бонино се възползва от численото предимство в полза на Анахайм и даде предимство на домакините в 5:32-ата минута на първата част. Далас изненада съперника си с човек по-малко в 10-ата, когато Джейми Бен заби петия си гол в плейофите за 1:1, но Рикард Ракел отново изведе Анахайм напред 26 секунди по-късно, отново от пауър-плей.

В 1-ата минута на втората част Матьо Перео реализира за 3:1 пак при числено предимство на „патоците“, но Шон Хоркоф върна интригата в 8-ата минута, като до края на втората третина „звездите“ натискаха сериозно в тресене на изравнително попадение.

3 гола за по-малко от 7 минути в последната част обаче подпечатаха успеха на Анахайм, като точни бяха Джейкъм Слифвърбърг, Раян Гецлаф и Кори Пери.

В дербито от Източната конференция Филаделфия спечели с 2:1 домакинството си на големия си съперник Ню Йорк Рейнджърс и изравни сериите на 2:2 победи. Вратарят на Флайърс Стив Мейсън направи 37 спасявания в първия си мач от над две седмици, за да постигне първата си плейофна победа от 2008-ма година насам.

Доминик Муур изведе Рейнджърс напред след по-малко от 5 минути игра, но в 9-ата Мат Рийд изравни – 1:1. От положение пауър-плей в 7-ата минута на втората част Якуб Ворачек донесе успеха на Флайърс.