Бостън спечели като гост срещу Детройт

Джаром Игинла вкара победна шайба 6:28 минути след началото на продължението за успеха на Бостън с 3:2 над домакините от Детройт в среща от плейофите на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ).

Мечоците водят с 3:1 победи в серията, като мач номер 5 е в Бостън. Носителите на "Президентс трофи" допуснаха два гола след само 24 минути игра, но Тори Крюг намали в средата на втората част, а Милан Лучич изравни при 2:2 в началото на третата.

На вратата на Бостън отново блесна Туука Раск с много важни спасявания в последната третина и общо 35 в мача, като именно той беше в основата на достигането до допълнителна част. Тогава дойде и попадението на Игинла, който донесе солиден аванс на Бостън в серията.

На вратата на Детройт изненадващо стартира Йонас Густавсон, който замени в последния момент лекуващия вирусно заболяване титуляр Джими Хауърд. Шведът обаче се справи много добре и отрази 37 шайби.

Чарли Койл вкара третия си гол в плейофите за отбора на Минесота, който спечели втори пореден мач срещу Колорадо и изравни серията при 2:2 победи. Минесота се наложи с 2:1 в четвъртата среща, след като отстреля съперника със забележителните 32:12 удара.

Мариан Габорик и Джъстин Уилямс вкараха по два гола, а Лос Анджелис се спаси от ранна елиминация след победа с 6:3 над Сан Хосе. Кралете, за които гол и асистенция записа Дъстин Браун, намалиха изоставането си в серията на 1:3, но мач номер 5 е в Сан Хосе.

Детройт - Бостън 2:3 след продължение
* Бостън води в серията с 3:1 победи.

Минесота - Колорадо 2:1