Шампионът по мотокрос фристайл отново ще бъде определен в София

снимка: SPORTA.BG

За втора поредна година TV7 подава ръка на Световния шампионат по мотокрос фрийстайл и ще излъчи в ефира на телевизията атрактивната "Нощта на скоковете".

Състезанието ще се излъчи на живо на 14-и декември от 21:00 точки. За втора поредна година шампионът ще бъде избран в България, след като Либор Подмол реално загуби пред собствена публика в Чехия.

В момента общо четирима състезатели имат реалния шанс да станат шампиони в София. Либор Подмол (Чехия) вече не води в класирането, с една точка пред него е Давид Риналдо (Франция), трети е Изо Брайс (Франция), а четвърти Микаел Мелеро (Испания), като Мелеро записа първата си победа в състезанието, на 8 ноември, в Либерец, Чехия.

В голямата игра след пауза се завръща и Реми Бизуар (Франция), който в София винаги е бил един от любимците на публиката. В Grand Prix Bulgaria 2013 ще вземат участие няколко нови за българската публика имена.

Сред тях изпъква името на един от топ десет състезателите във фристайла - Дани Торез от Испания, трикратен победител в Madrid X-Fighters и бронзов медалист от Х-Games през 2011. Освен Дани Торез, още едно ново интересно име в листата за София е германският състезател Кай Хаасе, който успя да подобри рекорда на Масимо Бианкончини от Италия (7.80 метра) в състезанието MAXXIS Висок скок. В шоуто в София се очаква да вземат участие и Роб Аделберг (Австралия) и Джеймс Картър (САЩ).

Традиционно един късметлия от публиката ще си замине от зала "Арена Армеец" с нов автомобил Great Wall, като тази година моделът, предоставен от Литекс Моторс, е Hover 6. Всички закупени билети за шоуто участват в томболата за автомобила. Вратите на залата отварят в 17:00, а официалното откриване е от 19:00.