Сейнт Луис разгроми Ванкувър и се добра до плейофите в НХЛ

Сейнт Луис разгроми гостуващия Ванкувър с 4:0 и си осигури място в плейофите на Националната хокейна лига на САЩ и Канада.

Кайл Бродзяк, Роби Фабри и Карл Гунарсон се разписаха, а новобранецът Жоел Едмундсон реализира първия си гол в НХЛ при третата поредна победа на домакините, с която те събраха 97 точки и се изравниха с лидера в Западната конференция Далас седем мача преди края на редовния сезон. Вратарят Брендън Елиът направи 15 спасявания и не допусна гол в трети пореден мач.

Вашингтон, който вече си осигури титлата на Изток, постигна успех с 1:0 след продължение над домакина Ню Джърси. Джон Карлсън вкара 2:43 минути преди края на добавеното време, а столичани събраха 111 точки и се нуждаят само от точка в оставащите си девет мача, за да си гарантират титлата от редовния сезон в лигата, а с това и домакинско предимство във всички срещи от плейофите. За последно Вашингтон спечели "Президентс Трофи" през сезон 2009/2010. Вратарят Брейдън Холтби отрази всичките 22 удара и записа трети "шътаут" за сезона.

Тампа Бей реализира три безответни гола в последните 9:51 минути и стигна до победата със 7:4 срещу гостуващия Ню Йорк Айлъндърс. С успеха домакините се върнаха на върха в Атлантическата дивизия с 91 точки.

Джейсън Гарисън се отличи с гол и две асистенции за победата, Никита Кучеров добави попадение и асистенция, а Ондржей Палат допринесе с 3 асистенции.

Ню Йорк Айлъндърс има само една победа в последните си шест мача, но с 85 точки все още първата "уайлд кард" за плейофите в Източната конференция.

Резултати:

Сейнт Луис - Ванкувър - 4:0 Тампа Бей - НЙ Айлъндърс - 7:4 Ню Джърси - Вашингтон - 0:1 след продължение