Филаделфия е само на точка от място в плейофите в НХЛ

Филаделфия се наложи над домакина Ню Йорк Айлъндърс с 4:1 и се доближи само на точка от място в плейофите в Източната конференция на Националната хокейна лига.

Брендън Манинг реализира първия гол в кариерата си в шампионата за 2:1, който в последствие се оказа и победен. Ник Къзинс, Сам Гание и Клод Жиру също се разписаха, а вратарят Стийв Мейсън направи 23 спасявания за успеха.

Филаделфия спечели 11 от последните си 16 мача и има само три поражения в серията, с което вече събра 82 точки и се доближи на точка зад осмия на Изток Детройт, като дори има и мач по-малко.

Кайл Окпосо вкара за Ню Йорк, който допусна трето поредно поражение е вече е седми в Източната конференция с 85 точки.

Торонто разгроми гостуващия Калгари с 5:2 в канадско дерби.

Новобранецът Уилям Ниландер се отличи с гол и две асистенции и записа първи мач в кариерата си в лигата с три точки.

Пиер-Александър Паренто, Зак Хайман, Колин Грийнинг и Джош Лейво също реализираха при втората последователна победа на последния в Източната конференция.

Мат Стаян и Джо Колборн на два пъти изравняваха за гостите, които допуснаха три безответни гола в третата част и това беше решаващо.

Нешвил се наложи над лидера в Тиехоокеанската дивизия Лос Анджелис с 5:2.

Райън Йохансен се отчете с гол и две асистенции за успеха, Джеймс Нийл добави попадение и асистенция, а вратарят Пека Рине отрази 28 шайби.

Ню Йорк Рейнджърс се справи с гостуващия Флорида с 4:2.

Виктор Сталберг се разписа за първи път след 17 мача в средата на първата третина, Матс Дзукарело удвои във втория период, а в третата част двата тима си размениха по два гола. Рик Неш и Танър Глас вкараха за домакините, а Винсънт Трочек и Иржи Худлер реализираха за гостите.