Севиля изпусна скучен Юнайтед

снимка: marca.com

Севиля и Манчестър Юнайтед извъртяха скучно 0:0 на „Рамон Санчес Писхуан” в първа среща помежду им от 1/8-финалите на Шампионската лига. Така двата тима ще решават всичко на реванша на „Олд Трафорд”. Испанците могат повече да съжаляват,ч е не взеха преднина преди тежкото гостуване.

Още в 3-ата минута вратарят на Юнайтед Де Хеа трябваше да се намесва след удар на Муриел. Десетина минути по-късно Алексис Санчес от гостите се озова на перфектна позиция, но двама бранители успяха да го спрат. Последваха неточни удари на Банега и Навас от домакините. В 16-ата минута Андер Ерера от гостите се контузи и се наложи да бъде заменен от Пол Погба, който доскоро лекуваше настинка.

В 26-ата минута „червените дяволи” стигнаха до най-добрия си шанс от началото на мача. Лукаку бе намерен от Санчес в наказателното поле, но не успя да насочи топката във вратата. Де Хеа спаси удар на Корея в последната минута на първата част.

Малко след почивката удар на Ашли Йънг бе избит в корнер. След това испанският тим имаше по-силни минути. В 65-ата минута Банега изпълни пряк свободен удар, а Де Хеа спаси. Минути по-късно Лукаку пак бе изведен на добра позиция и отново пропусна. В 83-ата минута белгийският голмайстор вкара гол, който не бе зачетен заради нарушение. До края на мача попадения така и не паднаха.

Така екшънът остава за Театъра на мечтите - "Олд Трафорд".