ЦСКА (М) е на 1/8-финал в Лига Европа, Миланов подпомогна каузата

снимка: twitter.com

ЦСКА (Москва) е първият осминафиналист в Лига Европа. Руският гранд надви с минималното 1:0 Цървена звезда в мач реванш от 1/16-финалите на надпреварата, който се игра в необичаен за Лига Европа ден - сряда. Единственото попадение в срещата отбеляза Алан Дзагоев и така класира тима си в следващата фаза, след като първият двубой в Белград преди седмица приключи при нулево равенство.

Битката на "ВЕБ Арена" се игра при ужасяващи условия - минус 10 градуса по Целзий. Това до голяма степен скова футболистите и не им даде достатъчно свобода на действие. Георги Миланов се появи за ЦСКА като резерва в 77-ата минута, заменяйки Витиньо. Родният национал се включи доста успешно и допринесе за запазването на крехкия аванс на московчани.

Това можеше и да не се случи, тъй като в последната минута Бен Набухан от гостите стреля опасно към вратата, но топката премина встрани от нея. Това бе една от малкото възможности за Звезда, но тимът можеше да се класира изненадващо на 1/8-финал. Интересно е, че за гостите от Белград на вратата застана бившият страж на Лудогорец Милан Борян.