Серията на Рейнджърс секна в Далас (ВИДЕО)

Антоан Русел се разписа 54 секунди след началото на втората третина, за да донесе победа на Далас с 3:2 над отбора на Ню Йорк Рейнджърс в мач от редовния сезон на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ). С това Звездите прекратиха серията от осем поредни успеха на своите съперници.

Джон Клингберг и Алеш Хемски също вкараха по един гол за отбора на Далас, който от своя страна има шест победи в последните си седем мача. Тази дойде в много важен мач за гостите от Ню Йорк, които изравниха най-продължителната победна серия от началото на сезона, но останаха с два успеха по-малко от клубния рекорд, поставен пред 1939/1940 и изравнен близо 30 години по-късно.

Мартен Бродюр спаси 16 удара на вратата на отбора на Сейнт Луис, който се наложи с категоричното 3:0 над Колорадо в друг мач от програмата на НХЛ за понеделник вечер. Това беше 125-и шътаут за легендарния канадски страж и неговата победа номер 691 в лигата. Попаденията пък вкараха Дмитрий Яскин, Крис Бътлър и Владимир Тарасенко.

Джони Бойчук се разписа при числено превъзходство след 2:53 минути игра в продължението, а отборът на Ню Йорк Айлъндърс продължи великолепния си сезон с победа с 4:3 над Вашингтон. Този триумф всъщност можеше и да не се състои, след като Айлъндърс загубиха аванс от три гола във втори пореден мач и за четвърти път в последните няколко седмици. Бойчук обаче спаси положението.

Иржи Шекач и Ларс Елер вкараха по една шайба във втората третина, а Монреал се наложи с 3:1 над Каролина за третата си поредна победа в НХЛ. Ерик Стаал, който игра своя мач номер 800 в лигата, добави едно попадение при числено предимство. Асистенцията пък беше дело на неговия брат Джордан, който игра за първи път след получаването на фрактура на крака на 23 септември, посочва БТА.

Първенство на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), мачове от редовния сезон:

Бостън - Детройт 5:2

Ню Джърси - Питсбърг 3:1

НЙ Айлъндърс - Вашингтон 4:3 след продължение

Каролина - Монреал 1:3

Отава - Бъфало 5:2

Тампа Бей - Торонто 3:2

Сейнт Луис - Колорадо 3:0

Уинипег - Минесота 2:3