Анахайм надви Ванкувър след продължения

Анахайм победи Ванкувър с 2:1 след продължение в среща от редовния сезон в Националната хокейна лига на САЩ и Канада. Така отборът убедително води в Тихоокеанска дивизия на Западната конференция с 11 точки аванс пред Ванкувър, Лос Анджелис и Сан Хосе. Кам Фаулър отбеляза победния гол в 2:42 минута на продължението.

Яник Вебер откри резултата през втората част, а Франсоа Бошемин изравни през третата с първия си гол за сезона. Анахайм има 8-0-1 в последните си девет мача срещу Ванкувър. Гостите отправиха само 14 удара към вратата на домакините в двубоя.

Отборът на Флорида отбеляза четири попадения в третия период при успеха с 6:4 над гостуващия Торонто.

Двата отбора реализираха шест гола във втората част, но след това Флорида доминираше изцяло. Брад Бойс направи 5:4 при числено превъзходство, а Уили Мичъл, Дмитрий Куликов и Скоти Ъпшол също бяха точни за победителите в последния период.

Останалите голмайстори за Флорида бяха Джонатан Юбердо и Роман Полак, посочва БТА. Джеймс ван Риймсдайк се отличи с гол и асистенция за Торонто.