Серина гази с 6:0, 6:0, японка хвърли бомбата в Мелбърн

Серина Уилямс се класира за втория кръг на Australian Open, след като се разправи с румънката Едина Галовиц, разгромявайки я с 6:0, 6:0 за по-малко от час игра.

Съперничка на американката в следващата фаза ще бъде победителката от двубоя между Магдалена Рибарикова (Словакия) и Гарбин Мугуруса Бланко (Испания).

Световната номер 1 Виктория Азаренка (Беларус) започна защитата на титлата си от миналата година с успех с 6:1, 6:4 над румънката Моника Никулеску, а във втория кръг ще играе с победителката от мача между Елени Данилиду (Гърция) и Каролина Плискова (Чехия).

Напред продължава и Каролине Возняцки (Дания), която загуби първия сет срещу германката Сабине Лисицки, но след това стигна до пълен обрат - 2:6, 6:3, 6:3. В следващия кръг датчанката ще има за съперничка победителката от двубоя между Андреа Хлавачкова (Чехия) и 16-годишната хърватка Дона Векич.

Най-голямата изненада до момента поднесе ветеранката Кимико Дате-Крум. 42-годишната японка буквално отнесе 12-ата в света Надя Петрова (Русия), давайки ѝ само два гейма в целия мач - 6:2, 6:0. По този начин Дате-Крум се превърна в най-възрастната тенисистка, постигала победа в основната схема на Australian Open.

Напред в Мелбърн продължават още Петра Квитова (Чехия) и рускините Мария Кириленко и Светлана Кузнецова.