Сепи отказа Южни в 2 сета

Андреас Сепи се класира за втория кръг на DIEMA XTRA Sofia Open след победа с 6-3 6-4 над Михаил Южни в интересен мач в столичната зала „Арена Армеец“. Утре италианецът ще спори за място на четвъртфиналите с третия поставен Жил Мюлер.

Мачът започна много силно за сервиращите, които печелеха геймовете си или на 0, или на 15.

В шестия Сепи се възползва от колебанията на Южни и стигна до 0-40 и първи точки за пробив. На първия брейкбол топката излезе с малко в аут след бекхенд по правата, но при втория успя да размине руснака с прецизен минаващ удар от обратната страна

В деветия гейм, в който Сепи сервираше за спечелването на сета, Южни пропиля отлични шансове. Световният №92 в момента започна уверено и спечели първите две точки, след което италианецът направи двойна грешка за 0-40.

Заредиха се дълги разигравания, в които Сепи показа по-здрава психика и с пет поредни точки на сметката си приключи сета с ас за 28 минути.

Още на старта на втория сет италианецът имаше брейкбол при 30-40, но Южни отговори с ас. И втора възможност бе пропиляна от него, но на третата успя, а малко по-късно руснакът вече изоставаше със сет и затвърден от съперника пробив.

В четвъртия гейм руснакът пропусна шанс да осъществи рибрейк, а до края Сепи не изпусна преднината си и затвори мача за час и 15 минути.