Исторически скандал в НХЛ

Брендън Сътър вкара в четвъртия рунд на дузпите при победа на  Питсбърг с 3:2 над Ню Йорк Рейнджърс в мач от първенството на  Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ).

Срещата обаче  завърши със скандал за историята, след като гол при третия удар  на Рейнджърс беше отменен, въпреки че повечето от играчите вече  се бяха отправили към съблекалните.

Някои от световните агенции  и местните онлайн медии дори вече бяха публикували резултата в  полза на тима от Ню Йорк. След няколко неуспешни опита в дузпите зад шайбата за Рейнджърс застана Дан Бойл и защитникът се разписа във вратата на  домакините. Отборите се оттеглиха, но скоро бяха повикани  обратно от съдиите, след като видеоповторенията доказаха, че  Бойл е ударил два пъти шайбата в опитите си да преодолее вратаря на Пингвините.

Това изпрати на леда голмайстора Сътър, а  Марк-Андре Флюри спаси изстрела на Рик Неш и спечели десетата си победа на вратата на Питсбърг от началото на редовния сезон.

"Нямах идея какво се случва. Вече дори бях махнал шлема и екипа ми. Първоначално реших, че на леда има сбиване и не обърнах  особено внимание, но след това видях съдийското решение за удара на Бойл. Щастлив съм", каза Флюри, който подписа дългогодишен  договор с Питсбърг в началото на сезона.

Джарет Стол вкара първия си гол за сезона след 2:19 минути игра в продължението за победа на Лос Анджелис с 3:2 срещу Анахайм в друг мач от съботната програма на Националната хокейна лига.

Стол вкара с лекота плъзгащата се към него шайба, а вратарят на гостите Фредрик Андерсен нямаше как да реагира в последните  секунди на наказанието на свой съотборник. Нещата обаче не  стояха по този начин в мача като цяло, след като Патоците  поведоха резултата, но шампионите изравниха чрез Тайлър Тофоли и Анже Копитар в последната третина.

Емерсън Етем и Райън Кеслър вкараха за Анахайм, но  американският национален страж Джонатан Куик спаси 27 шайби на  вратата на Лос Анджелис.