Роналдо с нов супер гол, но Реал не победи Атлетико М

Реал и Атлетико завършиха 1:1 на „Сантяго Бернабеу” в мадридското дерби от 31-ия кръг на испанската Примера дивисион. Така разликата от четири точки между двата тима се запази, като „дюшекчиите” са втори, а „кралският” клуб остава трети. Ремито при всичко положения е в полза на Барселона, който дръпна с 11 точки на Атлетико и се доближи още повече до титлата.

През първата част европейският и световен клубен шампион доминираше на своя терен и отправи една дузина удари по посока на противниковата врата. Футболистите на Зинедин Зидан нацелиха на два пъти и гредите. В 11-ата минута Тони Кроос искаше дузпа след съприкосновение с Хуанфран, но съдията Естрада Фернандес не уважи претенциите на германеца. Минута по-късно Марко Асенсио разтресе гредата около сглобката след удар към близкия ъгъл. Осем минути след това Ронало шутира силно и Ян Облак с вещина изби в корнер. Последваха пропуски на Рафаел Варан и Гарет Бейл.

Едва след половин час игра Диего Коста застраши вратата на Кейлор Навас, който бе покрил близкия си ъгъл и не допусна гол, пише блиц. В 42-ата Марсело завъртя великолепно топката към далечната сглобка и топката се удари някъде, където двете греди се срещат, а при добавката Облак спаси шут на Даниел Карвахал.

След почивката двата тима набързо си вкараха по един гол. Първо в 53-ата минута след центриране отдясно Кристиано Роналдо с воле и ждроб от средна дистанция откри резултата с чудесен гол. Четири минути след това „дюшекчиите” изравниха. Навас изведе Антоан Гризман и французинът разстреля Кейлор Навас за 1:1. Повторенията показаха, че френският нападател е в засада още в началото на атаката, когато подава към Витоло.

В 59-ата минута гостите можеха да направят пълен обрат, но Кейлор Навас отрази силен удар на Коке. Четири минути по-късно Зидан смени Кристиано Роналдо с Карим Бензема.

В 70-ата Гризман изведе чудесно Саул, който отправи опасен удар покрай вратата. Четири минути след това Диего Годин удари с ръка в лицето Лукас Васкес, но ситуацията остана без последствия. В добавеното време Серхио Рамос можеше да донесе победата за домакините след изпълнение на пряк свободен удар, но Ян Облак изби в корнер. След него отново Рамос бе изпуснат от бранителите на Атлетико, но отправи неточен удар.

След равенството Атлетико остава втори с 68 точки, а Реал е трети с 64 точки и на 15 зад лидера Барселона.