Роби Кийн донесе титла №5 на ЛА Галакси (ВИДЕО)

Ирландският нападател Роби Кийн донесе петата шампионска титла на Лос Анджелис Галакси в Мейджър-лигата на САЩ, след като вкара решителното попадение на финала. Галакси спечели с 2:1 над представителя на Източната конференция Ню Инглънд Революшън.

Джаси Зардес откри резултата в 52-ата минута, а Крис Тиърни изравни за Революшън в 79-ата. Преди Роби Кийн да вкара шампионското попадение във второто продължение, и двата отбора имаха златни възможности да стигнат до победата. Но Кийн, който беше избран и за най-полезен играч през сезона, получи дълъг и параболичен пас от Марсело Сарвас. Той овладя топката и я вкара зад гърба на вратаря Боби Шатълуърд, което стана и негов 19-и гол през този сезон.

Срещата беше последна и в кариерата на най-успешния играч в историята на футбола в САЩ- нападателят на Галакси Ландън Донован, за когото това е четвърта титла с тима и общо шеста в МЛС. Донован и Кийн пък са спечелили последните три за отбора си заедно.

Въпреки страхотното второ полувреме, което направиха и многото пропуснати голови възможности, Ню Ингланд губи пети финал за трофея в историята си, включително и трите с Галакси.

И двата отбора, достигнали до финала, бяха на второ място в редовния сезон в своите конференции, като на Изток първи станаха Ди си Юнайтед, а на Запад- Сиатъл, който пък взе и Съпортърс Шийлд за шампион на цялата лига в редовния сезон.

През сезон 2015-а Лигата на САЩ ще включва 20 отбора, като новите са ФК Ню Йорк Сити и Орландо Сити Спорт Клуб.