Марсилия отново на върха, Жиняк с юбилеен гол

снимка: ligue1.com

Олимпик (Марсилия) се завърна на първо място във френската Лига 1, след като постигна домакински успех с 3:1 над Метц на стадион „Велодром“ в последен мач от неделната програма на 17-ия кръг в първенството.

Благодарение на успеха си, възпитаниците на Марсело Биелса събраха 38 точки и изпревариха с 1 шампиона Пари Сен Жермен, който в събота с два гола на Златан Ибрахимович обърна от 0:1 до 2:1 като домакин Нант. Метц е 13-ти с 19 точки.

Основният голмайстор на Марсилия Андре-Пиер Жиняк получи добро подаване от Дмитри Пайе в 43-ата минута и откри резултата за домакините с психологически много важен момент. Бившият нападател на Тулуза вече има 50 гола с екипа на Олимпик (Марсилия) и общо 12 във френската Лига 1 през този сезон – той изостава единствено от острието на Олимпик (Лион) Александър Лаказет, който се е разписвал 13 пъти досега в кампанията.

Флоран Малуда възстанови равенството на „Велодром“ незабавно след началото на второто полувреме с хубава солова акция, но 13 минути по-късно Андреа Аю отново върна аванса на Марсилия, разписвайки се във втори пореден кръг.

В 92-ата минута пък Дмитри Пайе се възползва от пас на Фани и оформи крайното 3:1, за да добави и попадение на сметката си към асистенцията за първия гол на Жиняк. Така Марсилия записа трета победа в последните четири мача и засега удържа лидерството пред Пари Сен Жермен, от който загуби с 0:2 на 9-ти ноември.