Рейнджърс удариха шампиона на старта на НХЛ (ВИДЕО)

Ню Йорк Рейнджърс стигна до победата срещу шампиона Чикаго Блекхоукс - 3:2 - с три бързи гола в първата третина на първия мач от сезона на Националната хокейна лига на САЩ и Канада.

Централният нападател Оскар Линдберг, защитникът Кевин Клайн и Дерек Степан се разписаха. Поражението леко помрачи празника на феновете, които се снимаха с шампионската купа от миналия сезон преди началото на срещата.

Гостите откриха резултата още в 1:43 минута с първия гол на новото попълнение Линдберг. Малко след това домакините изравниха с попадението на дебютанта Артеми Панарин. Но в рамките на 3:22 минути преди края гостите нанизаха нови два гола, които се оказаха решаващи. Туево Тервайнен оформи крайния резултат в 13:05 минута на третия период.

Торонто- Монреал 1:3

Чикаго- Ню Йорк Рейнджърс 2:3

Калгари- Ванкувър 1:5

Лос Анджелис- Сан Хосе 1:5