Портланд със 7-а поредна победа, Кавс се върнаха в играта (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Портланд Трейл Блейзърс записа 7-а поредна победа и се утвърди на третото място в Западната конференция на НБА. "Пионерите" продължиха впечатляващото си представяне този сезон с успех като гост над Лос Анджелис Лейкърс със 108:103. След края на третата четвърт тимът на Тери Стотс изоставаше със 7 точки, но успя да обърне развоя на събитията в последните 12 минути и се поздрави с победата.

Деймиън Лилард изведе тима от щата Орегон до успеха с невероятните 39 точки, включително 6 тройки. Си Джей Маккълъм вкара 22, а Юсуф Нуркич отбеляза 16 точки и овладя 16 борби за победата. За Лейкърс най-резултатен бе Джулиъс Рандъл с 21 точки, а Айзея Томас вкара 19 от пейката.

Балансът на Портланд е 38-26, който за момента е достатъчен за третата позиция на Запад. Лейкърс са на 11-о място с 28 победи и 35 поражения.

Междувременно, Кливланд Кавалиърс постигнаха важен успех, с който сложиха край на черната серия. Вицешампионите надвиха у дома Детройт Пистънс със 112:90, а Лари Нанс Джуниър направи дабъл-дабъл в първия си старт за тима. Той вкара 22 точки и овладя 15 борби, допълвайки актива от 31 точки на ЛеБрон Джеймс. За "буталата" най-добре се представи Блейк Грифин с 25 точки.

Кавс са на трето място на Изток с 37 успеха и 26 поражения, докато Детройт е под чертата за плейофите - 9-о място с баланс 29-35.