Везенков получи 20 минути, но Кингс бяха поставени на колене

Българският баскетболист Александър Везенков се завърна в игра за Сакраменто Кингс в мач от НБА. Той получи над 20 игрови минути при тежката загуба на „кралете“ у дома със 100:133 от Ню Орлиънс Пеликанс. Саша направи силен мач, като се отличи с 11 точки и 2 борби.

Родният национал пропусна три последователни мача на Сакраменто. Последно беше използван от Майк Браун на 1 януари. Тази нощ влезе в игра в края на първата четвърт, а в началото на втората бързо наниза пет точки.

С Везенков на паркета петицата на Сакраменто беше съставена от по-ниски играчи, което позволяваше на Пеликанс да печелят борбата под кошовете.

Мачът започна отчайващо за Сакраменто, който изостана с двуцифрена разлика още през първата четвърт. Пеликанс поведе с 33:21. Везенков за кратко се появи, но бързо отстъпи мястото си на Крис Дуарте.

Гостите бяха безмилостни в атака и дръпнаха напред с 22 точки. Вторият българин в НБА се включи много по-добре, като за момент беше най-резултатен сред своите съотборници с 9 точки. Разликата на Орлиънс стигна 29 точки при 70:41. Тя малко беше стопена до края на първото полувреме до 72:47.

Проблемите за Сакраменто продължиха и в третата четвърт, която беше загубена с 14:31. Майк Браун извади всичките си титуляри и даде шанс на баскетболисти, които по-рядко получават шанс за изява. Това не промени нищо и Ню Орлиънс Пеликанс спечели със 133:100, въпреки че в четвъртата четвърт резултатът бе 39:30 в полза на „кралете“.

Дабъл-дабъл за Сакраменто направи Домантас Сабонис. Той реализира 17 точки и направи 10 асистенции. Кевин Хъртър също вкара 17 точки, а Киън Елис прибави 13.

Най-резултатен в мача беше Си Джей Маккалъм за Ню Орлиънс. Брендън Инграм и Йонас Валачунас се отчетоха с по 15.

„Съжалявам за хората, които си платиха билети да дойдат да ни гледат днес. Извиняваме им се. Нямаше нищо общо с нашата игра, нямаше битка, дори не бяхме близо да се върнем в мача след ранното изоставане. Наритаха ни задниците", заяви разочарованият треньор Майк Браун след края на мача.

Следващият мач на Сакраменто е на 10 януари от 2:00 часа българско време, когато гостува на Детройт Пистънс. Около 24 часа по-късно е и визитата на Шарлът Хорнетс.