Питсбърг увеличи преднината си на върха

Вратарят Роберто Луонго записа 65-и шътаут в Националната хокейна лига, след като отрази 19 удара при успеха на Ванкувър с 4:0 над Едмънтън в канадско дерби.

Луонго е само на един мач от 14-ата позиция ва вратарите в Лигата, където ще се изравни с Патрик Роа. След нулева първа третина домакините откриха резултата чак след 29 минути игра чрез Даниел Седин при числено превъзходство.

В третата част се разписаха още Зак Касиян, Кристофър Хигинс и Дейл Вайс. Ванкувър има 43 точки и се нарежда на 4-о място в Тихоокеанската дивизия, на 6 от лидера Анахайм. Ойлърс са последни в същата група с 25, информира БТА.

Питсбърг Пингуинс се наложи с 3:2 над Ню Джърси Девилс, като домакините вкараха три гола през първата част. Още в 41-ата секунда Паскал Дюпюи откри резултата след комбинация на Крис Куниц и Сидни Кросби, пращайки шайбата зад гърба на вратаря Кори Шнайдер. Крис Конър покачи на 2:0 в 7:50 минута, а Джейсън Мегна направи 3:0 в 14:40 след пас на Дерик Енгеланд.

Гостите се върнаха в интригата с два бързи гола в началото на втората част, когато вкараха Патрик Елиаш и Дайниус Зубрус. Победата е седма подред за Пингвините на домашния лед, а тя увеличи аванса им на върха в Дивизия Метрополитън на 8 точки пред Вашингтон.

Победа във втори пореден мач записа Флорида Пантърс, този път с 3:2 над Вашингтон след изпълнение на дузпи. Пантерите имат 27 точки на предпоследното 7-о място в Атлантическата дивизия. Крилото Томаш Копецки се разписа при 12-ата дузпа за успеха на Флорида. Копецки асистира и за първия гол на своите, реализиран от Дилън Олсен малко след началото на втората част.