Тампа Бей надделя над Детройт в мач с 12 дузпи

Мартин Люис се разписа в шестия тур на дузпите за победа на Тампа Бей с 2:1 над Детройт в среща от редовния сезон на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ).

Вратарите на двата тима бяха с основен принос за драмата в края на мача, а при последния удар Бен Бишъп спря изстреляната от Йохан Францен шайба за окончателния успех на Светкавиците.

Двата тима започнаха мача при разлика от едва една точка във временното класиране на Източната конференция, а Детройт поведе първи в резултата.

Червените криле, които са един от отборите с най-добър актив в гостувания при 10-3-2, взеха аванс след точен удар на Кайл Куинси в края на първата част, но Тампа Бей, сред най-категоричните домакини с баланс 11-3-1, изравни резултата в заключителните секунди на втората третина с попадение на Никита Кучеров.

Вратарите на двата тима Йонас Густавсон и Бен Бишъп спряха първите десет свободни удара в заключителната част, но голът на Люис и пропускът на Францен решиха срещата в полза на Светкавиците.

Клод Жиру отбеляза гол и подаде за втория в полза на Филаделфия при победата с 2:1 над Монреал. Стийв Мейсън спаси 20 шайби на вратата на Летящите, които записаха шеста поредна победа в собствената си зала.

Кълъмбъс изненада Рейнджърс в Ню Йорк след победа с 4:2, с което отборът спечели две важни точки в битката за върха в дивизията. Двата тима са равни с по 31 точки на четвъртото място, посочва БТА.