Питсбърг поведе с две победи на Рейнджърс

Брендън Сътър се разписа във втората третина с победна шайба за отбора на Питсбърг, който се наложи с 4:2 над Ню Йорк Рейнджърс като гост и поведе с 3:1 победи в полуфиналната плейофна серия от Източната конференция на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ).

С това "Пингвините" се доближиха на един мач от класиране на финала на изток, където ще срещнат победителя от сблъсъка между Монреал и Бостън. Канадците водят с 2:1 победи.

Отборът на Питсбърг, който спечели три поредни мача след домакинската загуба на старта на серията, поведе чрез Евгени Малкин след 2:31 минути на леда в "Медисън Скуеър Гардън".

Карл Хагелин изравни в началото на втората третина, но Сътър, Юси Йокинен и Крис Куниц решиха изхода на мача. Единствената лоша новина за Пингвините бяха получените две шайби, втората от които дело на Матс Дзукарело, след като Марк-Андре Флюри не беше допускал гол 145 минути и 30 секунди. Или казано по друг начин - от мач номер 1.

Причините за загубата на Рейнджърс са много, като в САЩ се изтъква тежката програма. След като победи Филаделфия в седем мача, отборът от Ню Йорк изигра шест двубоя за девет дни.

Мач номер 5, който може да бъде последен в серията при победа на Питсбърг като домакин, е насрочен за 10 май от 2 часа българско време.