"Петлите" допуснаха жесток обрат в Париж, Германия и Испания показаха какво ще е на Мондала

снимка: twitter.com

Франция се провали с гръм и трясък в контролата срещу Колумбия на "Стад дьо Франс", след като водеше с 2:0, но допусна пълен обрат до 2:3. Оливие Жиру и Тома Лемар дадоха солиден аванс за тима на Дидие Дешан, а до края на полувремето колумбийците изравниха чрез Луис Муриел. През втората част Фалкао изравни, а успехът за отбора на Хосе Пекерман донесе Фернандо Кинтеро от дузпа в 85-ата минута.

В 11-ата прострелен пас на Гризман хвана неподготвен вратаря на южноамериканците Давид Оспина и Оливие Жиру наказа бившия си съотборник в Арсенал с удар отблизо. Само четвърт час по-късно Тома Лемар също опъна мрежата на Оспина след хубав диагонален удар.

Изглеждаше така сякаш тимът на Дидие Дешан ще вземе комфортна победа, но само 2 минути по-късно Луис Муриел вкара странен гол. Нападателят на Севиля опита да центрира, но се получи коварен удар, който изненада Юго Лорис за 1:2.

През втората част гостите натиснаха и в 62-ата Хамес намери Фалкао на отлична позиция. Таранът не се замисли и вкара топката за 2:2. В 85-ата Самуел Юмтити допусна грешка и фаулира в пеналта Хосе Искиердо. Зад бялата точка застана Фернандо Кинтеро и с повече от хладнокръвно изпълнение донесе престижния успех за Колумбия.

Германия и Испания пък дадоха заявка за великолепен футбол на Световното първенство в Русия това лято. Двата тима завършиха при равенство 1:1 в контрола в Дюселдорф. Двубоят се отличи с две невероятни попадения - на Родриго Морено след гениален пас на Иниеста и на Томас Мюлер след бомбен шут във вратата на Давид Де Хеа. Двамата вратараи - Де Хеа и Тер Щеген сътвориха спектакъл след няколко уникални спасявания, а футболът бе на повече от високо ниво през целия мач.

Аржентина пък успя да надвие Италия с 2:0 без Лионел Меси, който остана на резервната скамейка. Това се случи след голове на Евер Банега в 75-ата и на Мануел Лансини в 85-ата минута.

Англия пък вгорчи дебюта на Роналд Куман начело на холандския национален отбор, след като удари "лалетата" с 1:0 като гост. Единственото попадение в срещата бе дело на Джеси Лингард, който наниза дебютния си гол с фланелката на "трите лъва".