Павлина Филипова завърши 55-а в индивидуалния старт на 15 километра

снимка: БГНЕС

Рускинята Албина Ахатова спечели днешния индивидуален старт на 15 километра в австрийския зимен център Хохфилцен, старт от Световната купа по биатлон при жените.

Ахатова не направи нито една грешка при стрелбата и финишира с време 50:03.0 минути. Втора, на 17.5 секунди от победителката остана Ева Тофалви от Румъния, която също не сгреши при стрелбата. Намиращата се в отлична форма Светлана Слепцова от Русия приключи надпреварата като трета, с две грешки на огневия рубеж и на 49.9 секунди от своята сънародничка.

Най-добрата биатлонистка на България в момента Павлина Филипова завърши 55-а на 7:08.8 минути зад Ахатова, допускайки четири грешки при стрелбата. Нина Кленовска завърши 75-а, Силвия Георгиева остана 97-а, а Лилия Пандурова не завърши състезанието в Хохфилцен.