Максим Чудов спечели спринта на 20 км в Хохфилцен

снимка: БГНЕС

Руснакът Максим Чудов спечели днешния спринт на 20 километра в австрийския зимен център Хохфилцен, кръг от Световната купа по биатлон при мъжете. Световният шампион в спринта за 2008 година даде най-добро време от 56:00.3 минути и грабна победата, след като направи само една грешка при стрелбата.

Втори, на +47.6 секунди зад победителя и с две наказателни обиколки, завърши друг руснак - Иван Черезов. Третата позиция зае шведа Бьорн Фери, който финишира на +48.5 секунди зад Чудов и който направи две грешки при стрелбата.

Това бе трета победа за Чудов в Световната купа, като лидера Емил Хегле Свендсен претърпя първото си сериозно поражение за сезона след пет подиума в петте индивидуални старта и остана 18-ти.

Красимир Анев отново бе най-добър от българите и зае 43-та позиция с две грешки и изоставане от +4:15.7 минути. Владимир Илиев финишира 77-ми, Михаил Клечеров завърши 103-ти, а Мартин Богданов остана 117-ти от 123 биатлонисти, преминали финала.