Оклахома отнесе шампиона, ЛеБрон се завърна със загуба в Маями (ВИДЕО)

Ръсъл Уестбруук отбеляза 34 точки за отбора на Оклахома Сити, който се наложи със 114:106 над Сан Антонио в мача от редовния сезон в първенството на Националната баскетболна лига на САЩ и Канада (НБА).

Тъндър спечелиха своята шеста поредна победа над защитаващия титлата си тим от Сан Антонио, след като Спърс пък отстраниха своите съперници по пътя към петата си титла в НБА.

В отсъствието на двамата най-полезни играчи за миналия сезон Кевин Дюрант и Коуи Ленърд, Оклахома Сити все пак разполагаше с достатъчно мощ под коша и се справи със съперника. Сердж Ибака отбеляза 21 точки при 3/4 стрелби от тройката, а Стивън Адамс завърши срещата с "дабъл-дабъл" при 16 точки и 15 спечелени борби.

Мат Бонър отбеляза 17 точки за Сан Антонио в срещата, като други шестима негови съотборници завършиха с двуцифрен актив. Спърс обаче са в лоша серия, губейки пет от последните си шест мача в НБА.

Дуейн Уейд отбеляза 24 точки през първото полувреме и добави още седем през второто, а Маями победи със 101:91 Кливланд при завръщането на Леброн Джеймс в града на неговия бивш отбор.

Самият той наниза 30 точки за Кавалиърс, а преди и след мача прегърна всеки един от бившите си съотборници.

Джамал Крофърд отбеляза 12 точки в последната четвъртина при успеха на Лос Анджелис Клипърс със 100:86 срещу Голдън Стейт. Той завърши срещата с 24 пункта, а Крис Пол добави други 22.