Лидерите на запад с поражения в НБА (ВИДЕО)

Два от лидерите в дивизиите на Запад- Мемфис и Портланд, претърпяха поражения в поредния кръг на първенствто на НБА, докато изненадващият водач в конференцията Голдън Стейт се наложи със 128:108 над Сакраменто Кингс.

Клей Томпсън вкара 25 точки, а Стивън Къри добави 12 и подаде 11 асистенции за успеха на Уориърс, които имат 23 победи от 26 мача. Голдън Стейт е и едноличен лидер в цялата Лига към момента, а този старт е най-силен в цялата история на клуба. Фестъс Езъли добави за успеха рекордните в кариерата си 15 точки и взе 6 борби на мястото на контузения титулярен център Андрю Богът. За гостите ДаМаркъс Къзънс завърши с 22 точки и 8 борби, а Дарън Колисън остана със 17.

Мемфис отстъпи на собствен терен на Юта с 91:97 с 23 точки на Алек Бъркс за победителите. Гризлис инкасираха трета поредна загуба, но това не ги сваля от 1-ата позиция в Югозападната дивизия с 21 победи и 7 загуби. За Джазмените, които спечелиха едва 9-а победа от 29 мача, Гордън Хейуърд добави 21 точки, Дерик Фейвърс пък наниза 15. За техния отбор това е и трета победа в последните четири мача, а решителна се оказа успеваемостта от наказателната линия- 10 от 10 в последните минути на мача. Руди Гобърт вкара само 2 точки, но в защита свърши невероятна работа с 16 борби. За домакините от щата Тенеси Майк Конли вкара 28 точки, включително две тройки в последните пет минути, поддържайки отбора в битка за равенството.

Портланд, който е начело в Северозападната дивизия с 22/7, отстъпи при гостуването си на Хюстън с 95:110. Джеймс Хардън се отличи за домакините с рекордните за сезона 44 точки, докато лидерът на Трейлблейзърс ЛаМаркъс Олдридж не игра днес заради възпаление на дихателните пътища и те инкасираха първа загуба в последните си шест мача. В негово отсъствие Деймиън Лилард с 18 и Си Джей Маккалъм със 17 бяха най-резултатни. Хардън пък вкара 31 от всичките си точки в първото полувреме, когато гостите водеха с 8 точки. За него това е трети мач с над 40 точки през сезона.

В дерби на върха на Изток Чикаго надви на собствен терен Торонто със 129:120 и записа 18-а победа в 27 мача, с която оглавява Централната дивизия. Торонто остава начело в цялата Конференция с баланс 22/7. Дерик Роуз завърши с 29 точки, Джими Бътлър с 27 и 11 борби бяха водещите фигури на Биковете, които сложиха край на серията от шест поредни успеха. Чикаго направи и клубен рекорд с 49 точки за една четвърт- последната, като Роуз вкара 15 от тях. Роуз и Тадж Гибсън пък се завърнаха след пропуснати два мача заради травми. За канадския отбор Кайл Лоури с 34 точки и Йонас Валанчюнас с 20 бяха най-точни при стрелбите.