Оклахома обърна Маями и поведе във финала на НБА (Видео)

Отборът на Оклахома Сити Тъндър продължава със страхотни се изяви и тази нощ записа първа победа във финала на НБА срещу тима на Маями Хийт.

Пред повече от 18 хиляди зрители в своята зала „Чесапийк Енерджи Арена", „гръмотевиците" се наложиха със 105:94 над Леброн Джеймс и компания.

Отново най-добър за Оклахома бе звездата на тима Кевин Дюрант, който се развихри във втората половина на мача и донесе победата на своя тим. Дюрант отбеляза 17 от своите 36 точки в последната четвърт.

Срещата започна много добре за гостите от Маями, които водени от Леброн Джеймс и Дуейн Уейд натрупаха преднина от седем точки в края на първата четвърт. Постепенно играта бе изравнена от домакините, но на полувремето разликата остана в полза на „горещите".

В последните две части баскетболистите на Оклахома сътвориха истински щурм към коша. Ръсел Уестбруук и Кевин Дюрант бележеха от всички позиции. Постепенно атаката на Маями започна да отслабва под натиска на домакините.

Последната четвърт бе категорично спечелена от баскетболистите на Оклахома, които се разиграха и не дадоха шанс на своя съперник. Леброн Джеймс отбеляза 30 точки, като в последни 8 минути записа само един кош. Джеймс се отчете още с 8 борби. Дуейн Уейд реализира 19 точки.

Дюрант бе герой на мача и спечели първата си битка с Леброн Джеймс. Баскетболистът на Оклахома завърши мача с 36 точки и 8 борби, като записа 12 от 20 точни изстрела от игра, а Ръсел Уестбруук добави 27 точки, 11 асистенции и 8 борби.

Следващият двубой е в нощта на 14 срещу 15 юни.