Ню Йорк Рейнджърс сътвори един от най-великите обрати в НХЛ

Отборът на Ню Йорк Рейнджърс направи знаменит обрат срещу гостуващия Минесота и след 5 гола в последната третина успя да спечели 5:4.

В "Медисън Скуеър Гардън" домакините започнаха лошо срещата и бяха наказвани често от съдиите за изключително агресивната си игра. Това рефлектира в 14 наказателни минути само за първите 2 периода.

Гостите от Минесота се възползваха чудесно от това и макар и да не успяха да отбележат в първата третина, през втората вкараха цели 3 гола. Точни бяха Нейт Просър, Мат Кук и Джейсън Помънвил.

Авансът на гостите изглеждаше непоклатим, но Рейнджърите, които са шампиони на Източната конференция, започнаха силно последната третина и за по-малко от 5 минути върнаха две попадения чрез Кевин Клайн и Рик Неш. Минута по-късно падна нов гол, този път във вратата на Хенрик Лундквист.

Това не отказа домакините и те намалиха на 3:4 с точен удар на Дерик Брасард в осмата минута на третината. По-малко от 4 минути преди края на сблъсъка Рейнджърите все пак изравниха чрез дебютния гол в НХЛ на Антони Дюкле. 37 секунди по-късно драмата в мача стана пълна, след като Матс Дзукарело вкара за 5:4, с което донесе победата на нюйоркчани.

Успехът изпрати Рейнджърс на седмо място на Изток с 10 точки от от 9 мача, докато Минесота падна с една позиция надолу на Запад и се намира на десето място.

В другия мач от снощи Едмънтън надигра категорично Монреал с 3:0. Домакините методично трупаха аванс и с по едно попадение във всяка от третините стигнаха до крайния триумф. 19 секунди преди да свършат първите 20 минути Беноа Пуло откри за Ойлърс, възползвайки се от група грешка на Монреал в нападение. Пуло получи чудесен пас на контраатака от Марк Акробело и с техничен удар с бекхенд матира Дъстин Токарски.

В началото на втората част Нейл Якупов покачи на 2:0 за Едмънтън с точен удар в опразнения ъгъл на вратаря Токарски, а в заключителните минути на последния период Тайлър Хол оформи крайното 3:0 с гол на празна врата.

Победата позволи на Едмънтън да заеме деветото място на Запад, а тимът е в серия от 4 последователни успеха след загубите в първите 5 мача от сезона, посочва БТА. За гостите от Монреал това бе едва второ поражение от началото на кампанията и те запазват лидерската си позиция на Изток с 14 точки от 9 мача.