127 наказателни минути след масов бой на Анахайм - Сан Хосе в НХЛ

Отборите на Анахайм и Сан Хосе си спретнаха масово меле по време на последната третина от мача от поредния кръг в НХЛ, което завърши с общо 127 наказателни минути за играчи на двата тима. Гостите спечелиха мача с 4:1.

Сан Хосе започна много силно срещата и след първите две третини имаше преднина от 3:0. Брент Бърнс откри в деветата минута на мача, а секунди преди сирената за края на първите 20 минути Джо Павелски добави втори гол за Шаркс.

Марк-Едуард Влашич покачи на 3:0 през втората част, а двата отбора си размениха по едно попадение през последния период, като и двата гола бяха при числено превъзходство.

Загубата е едва втора за Анахайм от началото на сезона. Тимът обаче остава на първо място в Тихоокеанската дивизия, докато с успеха Сан Хосе се придвижи до четвъртата позиция.

Шампионът Лос Анджелис победи гостуващия Кълъмбъс с 5:2, а Джеф Картър и Тайлър Тофоли записаха по гол и 3 асистенции за победителите.

Кълъмбъс откри резултата в края на първия период, когато Тим Ериксон беше точен при числено предимство. В началото на втората третина "кралете" изравниха чрез Картър, а по-късно Тофоли и Дуайт Кинг реализираха, за да дадат преднина от 3:1 на шампионите.

Марк Летесту върна едно попадение преди края на втората част, но с два гола Танър Пиърсън в последните 20 минути се стигна до окончателното 5:2.

Така Лос Анджелис направи серия от шест поредни домакинства с шест победи, което се случва за пръв път в клубната история, посочва БТА.

В Уинипег тимът на домакините се нуждаеше от победен гол на Брайън Литъл в продължението за успеха с 2:1 над Колорадо. Литъл беше точен от близка дистанция, след като отклони изстрел на Ендрю Лад и не остави шансове на стража на гостите Семьон Варламов.

В Чикаго вратарят на домакините Скот Дарлинг направи 32 спасявания при дебюта си в НХЛ и беше с решителен принос за победата на шампионите за 2013 година над Отава с 2:1.

И трите гола паднаха през втората третина като за Чикаго точни бяха Джонатан Тейвс и Брент Сийбрук, а между тях за канадците се разписа Милан Михалек.

Ванкувър се наложи с 4:2 над Вашингтон в последния мач от НХЛ тази нощ, като Ник Бонино и Радим Врбата записаха по гол и асистенция за победителите.