Нова Зеландия тръгна с победа над Австралия

Нова Зеландия победи Австралия с 1:0 на "Ривърбанк Арена" в среща от олимпийския турнир по хокей на трева за жени.

В първия мач на надпреварата единственото попадение вкара Катрин Финлисън в третата минута.

Австралия е трикратен шампион по хокей на трева, но за последно "кенгурутата" триумфираха със златните медали на домашна почва през 2000 година, припомня БТА.

Хокеистките на големия враг пък не успяха да спечелят дори и една от срещите си в Пекин преди четири години.

Нова Зеландия стигна до гол във втората минута, но малко преди удара съдията беше сигнализирал за корнер. Все пак, от него Финлисън стреля силно и точно в мрежата за 1:0.

В група "В" на олимпийския турнир за жени са още отборите Аржентина, Германия, Република Южна Африка и САЩ.