Холандия мачка безкомпромисно и спечели групата си в хокея на трева при дамите

снимка: Getty Images

Олимпийският и световен шампион Холандия спечели група "А" на турнира по хокей на трева за жени от игрите в Рио де Жанейро, след като победи с 2:0 Германия и стана недостижим на върха.

Китай и Нова Зеландия ще играят директен мач за второ място, а Бундестимът е сигурен за третата позиция.

Ксан де Ваард даде аванс на холандките с гол в петата минута на срещата, а Кити ван Мале се разписа в 44-та за крайното 2:0.

Олимпийският вицешампион Аржентина си спечели място в елиминациите след победа с 5:0 срещу Индия. Мартина Кавайеро вкара два гола, а Мария Гранато, Карла Ребеки и Агустина Албертарио добавиха по още един за крайната победа в полза на южноамериканките.

Великобритания и САЩ ще играят за първото място, а Австралия ще срещне Япония в мач, след който ще стане ясен дали тимът от Зеления континент ще бъде трети, или пък четвърти зад британките.