Нико Хюлкенберг: Напускам Уилямс

галерия:

Пилотът на Уилямс Нико Хюлкенберг няма да кара за отбора през следващия сезон. Новината бе съобщена лично от 23-годишния германец тази сутрин.

 

Хюлкенберг напуска тима, след като преди две седмици в Бразилия спечели първи пол-позишън, както за него, така и за Уилямс, който е първи за отбора от 5 години насам.

 

По информация на авторитетното тематично издание "Autosport", от Уилямс са предложили на Хюлкенберг нов дългосрочен договор, който обаче германецът е отказал.

 

„Много съжалявам за това, че напускам. Бих бил щастлив ако можех да остана в Уилямс. Искам да благодаря на отбора за страхотните моменти, прекарани заедно и му пожелавам всичко най-добро", се казва в изявлението на Хюлкенберг.

 

Мениджърът на германеца - Вили Уебър заяви, че води разговори с няколко отбора от Формула 1 относно бъдещето на клиента си и е сигурен, че Хюлкенберг ще остане в „кралските гонки" и догодина.

 

„Преговарям с други отбори. Нико ще има своето място във Формула 1 и през следващия сезон", каза Вили Уебър.