Фетел почерпил вдъхновение от Кими Райконен

галерия:

Най-младият световен шампион в историята на Формула 1 Себастиян Фетел призна, че по пътя към успеха е бил силно вдъхновен от начина, по който финландецът Кими Райконен грабна титлата през сезон 2007.

 

Тогава само два кръга преди края на сезона, шансовете на Райконен бяха дори по-тънки, отколкото тези на Фетел след Гран при на Корея. Тогава по старата точкова система "Айс Мен" изоставаше на 17 пункта от лидера Люис Хамилтън, като на разположение до края имаше едва 20 точки за печелене.

 

Райконен обаче достигна до короната, благодарение на две победи в последните два старта, докато проблеми с болида на британеца го оставиха с празни ръце, при наглед вече завоювана титла. По подобен начин и Себастиян Фетел не бе слаган в сметките след отпадането си в Гран при на Корея, което доведе младия немец до изоставане от 25 точки от лидера Фернандо Алонсо.

 

"Мислех си за ситуацията на Кими Райконен, преди да стартира състезанието", призна Себ. "Независимо дали харесвате Кими или не - някои го харесват, други не, но аз бях попаднал в идентична ситуация".

 

"Ако познавате Кими, тогава знаете, че неговото голямо предимство е това, че винаги е себе си на пистата, което и бе моята цел през целия уикенд. Това, което той постигна преди три години, бе много специално, защото никой не вярваше, че е възможно. Той обаче доказа, че всички ние грешим, но обстоятелствата бяха специални. Същото бе и с мен", добави новият световен шампион във Формула 1.