Люис Хамилтън: Никога не бих карал за Ред Бул

галерия:

Въпреки двойната победа на Ред Бул - при конструкторите и пилотите през този сезон във Формула 1, Люис Хамилтън заяви, че няма никакво намерение да сменя отбора си в близките няколко години.

 

„Нямам абсолютно никакво намерение да карам за Ред Бул някога. Те нямат нито характера, нито историята на МакЛарън", заяви британецът след последното за сезона състезание в Абу Даби.

 

Хамилтън завърши на четвърто място в класирането при пилотите след новия световен шампион Себастиян Фетел (Ред Бул), Фернандо Алонсо (Ферари) и Марк Уебър (Ред Бул).

 

„Моят герой Айртон Сена е карал за МакЛарън, а аз винаги съм искал да бъда част от този велик отбор. Ред Бул свършиха чудесна работа този сезон и аз ги поздравявам за спечелването на титлата. Разбира се, искам моята кола да е толкова добра, колкото е тяхната.

 

Мога да изкарам следващите 10 години в МакЛарън. Вярвам, че отборът притежава най-големия потенциал от всички във Формула 1", каза още Люис Хамилтън.