НХЛ: "Летящите" сложиха край на серията от 6 поредни победи на шампиона

Шампионът Лос Анджелис Кингс допусна първо поражение след серия от шест поредни успеха. Кралете отстъпиха с 2:3 след продължение при визитата си на Филаделфия Флайърс.

Победният гол вкара Брейдън Шен, който се разписа в средата на допълнителния период след самостоятелна контраатака. Центърът на домакините отби подаване на Джейк Мъзин, достигна първи до шайбата и стреля във вратаря Джонатан Куик. Стражът на гостите обаче загуби баланс и се озова зад голлинията заедно с шайбата.

Успехът е трети пореден за Филаделфия, като с него момчетата на треньора Крейг Берюби се изкачиха до осмата позиция в Източната конференция. За гостите от Града на ангелите това е трета загуба за сезона, но въпреки това остават втори на Запад.

В Питсбърг домакините от Пингуинс разгромиха гостуващия Ню Джърси с 8:3. Мачът започна равностойно и двата тима се оттеглиха на първата почивка при резултат 1:1 след голове на Блейк Комо за домакините и на литовския ветеран Дайнъс Зубръс за гостите, който бе точен още в деветата секунда на срещата.

В началото на втория период гостите вкараха нови два гола и поведоха с 3:1, но до края последва истински армагедон пред вратата им. Евгени Малкин, Патрик Хорнквист, Крейг Адамс и Сидни Кросби дадоха комфортен аванс от 5:3 на Питсбърг след първите 40 минути, а в последната третина Паскал Дюпуи, Стиви Дауни и отново Кросби бяха точни за крайното 8:3. С победата домакините са вече четвърти на Изток, докато Девилс са десети.

Ден след като пропиля аванс от три гола в последната третина, отборът на Минесота се реваншира на феновете си и на свой ред направи обрат в края. Уайлд спечели с 4:3 при визитата си в Бостън след обрат от 1:3.

В петата минута на мача гостите откриха чрез Нино Нидеррайтер, но Брюинс реализираха три безответни попадения чрез Сет Грифин на два пъти и Милан Лучич. Това обаче не отказа Минесота и в първите минути на решителната третина резултатът бе изравнен с голове на Зак Паризи и Джъстин Фонтен. Победното попадение вкара Марко Скандела с удар от синята линия 5 минути преди финалната сирена.

В канадското дерби от снощната програма в НХЛ Монреал надигра Калгари с 2:1 след дузпи. Марк Джордано откри в началото на втората третина за Калгари, но гостите изравниха 10 минути по-късно чрез Том Джилбърт.

До края на редовното време, както и в продължението нов гол не падна, а при дузпите единственият точен бе Пиер-Алекзандър Паренто. За играч на мача бе определен вратарят на Монреал Кери Прайс, който спаси 38 удара към врата си.

Победата изравни Монреал на върха в НХЛ с водача на Запад Анахайм, посочва БТА. Двата отбора имат по 16 точки след първите си 10 мача.