Нефтохимик на крачка от нова титла след втори успех над ЦСКА

снимка: bgvolleyball.com

По подобие на първата среща от финала в зала "Младост", шампионите от Нефтохимик 2010 (Бургас) спечелиха и втория мач от серията срещу ЦСКА-София с 3:1 (25:23, 23:25, 25:19, 25:21). Така възпитаниците на Найден Найденов са само на една крачка от това да вдигнат втора поредна титла в родната волейболна Суперлига.

В първата част домакините успяваха на няколко пъти да поведат с две точки, но ЦСКА изравняваше. В края на гейма "червените" поведоха с 4 точки при 22:18, когато Ивайло Стефанов направи добра серия от начален удар, а ЦСКА се защитаваше добре. "Армейците" обаче така и не намериха противодействие на сервисите на домакините и Нефтохимик обърна развитието на гейма, за да поведе след 25:23, съобщава bgvolleyball.com.

ЦСКА стартира  силно втория гейм. Владимир Станков бе на сервис, а "червените" водеха с 5 точки при първата задължителна пауза. Домакините натиснаха с начален удар и изравниха при 14:14. В края играта се водеше точка за точка. При 24:23 за гостите атаката на Нефтохимик излезе в аут и "армейците" изравниха.

Загубеният гейм ядоса шампионите и те започнаха много силно третата част, като поведоха с 10:4. "Червените" стопиха изоставането си при 12:12. Бургазлии обаче отново взеха инициативата и дръпнаха с 3 точки. В края домакините направиха няколко блокади и отново поведоха в геймовете.

В четвъртата част също имаше обрати, като ЦСКА поведе с 10:7, но домакините изравниха при 13:13 и поведоха с две точки при втората техническа пауза. До края бургазлии не изпуснаха инициативата и завоюваха втора победа във финала.

Серията се мести в София следващата седмица, но все още няма яснота кога и къде ще се играе третият мач. На 15 април (неделя) Българската федерация по волейбол ще организира среща с ръководствата на Нефтокимик и ЦСКА, на която ще бъдат решени всички детайли около срещата. Възможните варианти са тази на "армейците" - "Васил Симов", както и зала "Христо Ботев".