Нефтохимик е с единия крак на финал в Суперлигата

снимка: bgvolleyball.com

Шампионът в родната волейболна Суперлига Нефтохимик 2010 (Бургас) е на крачка от нов финал за титлата, след като надви гостуващия Пирин (Разлог) с 3:1 (25:17, 23:25, 25:19, 25:22) във втория полуфинал. Преди два дни момчетата на Найден Найденов се наложиха над възпитаниците на Северин Димитров с 3:0. На 29 март (четвъртък) серията се мести в зала "Скаптопара" в Благоевград, а бургазлии се нуждаят само още от един успех, за да се борят за защита на титлата.

За разлика от първата среща в зала "Младост", този път Пирин се опълчи на съперника си, макар това да се случи само във втория гейм. Играчите на Найден Найденов взеха първата част със солидна преднина, но във втората играта им претърпя спад. Гостите се възползваха от него и поеха инициативата след първото техническо прекъсване. До края те не изпуснаха преднината от две точки и изравниха.

Силите на Пирин обаче стигнаха само дотам и за Нефтохимик останалите два гейма бяха като детска игра. Най-резултатни за победителите бяха Жани Желязков и Валентин Братоев с по 20 точки и съответно по 3 аса, 4 блокади и 3 аса, 1 блокада. За Пирин Илиян Преспов приключи с 18 точки (1 ас).