Моузли решава през юни дали да се кандидатира отново

снимка: БГНЕС

Президентът на Световната федерация по автомобилизъм (FIA) Макс Моузли обяви, че през месец юни догодина ще вземе своето решение за това дали да се кандидатира за нов мандат.

 

През април 2008 Моузли бе казал, че ще се оттегли с изтичането на настоящия си мандат през октомври 2009 г. Това се случи след като излязе наяве сексскандалът със садо-мазо снимките на боса, които се появиха из медиите.

 

В следващите месеци обаче членовете на неговия екип в централата са го убедили да преосмисли своето решение. Пред официалния сайт на Формула 1, Моузли обяви, че все още няма планове за нов мандат, но ще помисли и ще обяви своето решение през юни догодина.