Ферари първи показват новия си болид

снимка: f1-live.com

Отборът на Ферари изглежда готов да представи новия си болид за сезон 2009. Според италианският "Газета дело Спорт" премиерата ще се състои в средата на януари, като за най-вероятна дата се счита 15-ти.

 

"Черните кончета" ще представят новия си F2009 във Фиорано, на същата дата когато Тойота заявиха, че ще публикуват снимки на техния болид за 2009-та ТF109.

 

На 17 януари пък МакЛарън ще започне тестове с новата кола, на 19 Уилямс и Рено ще тестват за първи път своите болиди. Същото ще направят и от BMW Заубер, който ще тестват своя F1.09 за първи път на 20 януари.

 

Ред Бул не смятат да започват тестове до началото на февруари, а Форс Индия до началото на месец март.