Монтоя няма да се завръща във Формула 1

Хуан Пабло Монтоя потвърди за медиите, че през последните няколко месеца е получил не едно предложения за завръщане във Формула 1. Въпреки това, бившият ас не се е изкушил да се завърне зад волана и е отказал всички оферти.

 

33-годишният колумбиец напусна кралските гонки през 2006г. по средата на тежък сезон за Макларън, въпреки добрият старт на кариерата му и седемте победи, който той постигна на пистата.

 

Понастоящем Монтоя се състезава в американските серии Наскар и няма намередни да се завръща във Ф1.

 

"Щастлив съм в САЩ, семейството ми също е щастливо. Честно казано, нито веднъж не ми е минавало през главата да се върна във Формула 1. Дори да ме искаха от Ферари и от Макларън пак нямаше да се върна", бе категоричен състезателят.

 

"Отказах всички оферти. Не се интересувам от кралските гонки", отсече за финал Монтоя.