"Мечоците" забиха шест шайби и на Флорида

Милан Лучич се разписа два пъти в полза на Бостън, който развали първия мач на Тим Томас в като гост в "ТД Гардън" при категоричната победа с 6:2 над Флорида в мач от редовния сезон на първенството на НХЛ.

Това беше и трети пореден мач за Мечоците, в който те отбелязват шест гола. При предните два лидерите в Атлантическата дивизия на НХЛ се наложиха с 6:1 над Филаделфия и с 6:2 над Ню Йорк Айлeндърс.

Томас спечели трофея "Кон Смит" за най-полезен играч в плейофите през 2011 година, когато Мечоците зарадваха феновете си с купа "Стенли". След това той изкара още един сезон с екипа на тима, а през паузата преди началото на миналата кампания подписа с Флорида от листата на свободните агенти, припомня БТА.

Към двата гола на Лучич по един добавиха Здено Хара, Рейли Смит, Шон Торнтън и Давид Крейчи, а Мечоците бяха решили мача с аванс от четири шайби до края на втората четвъртина на срещата. Тогава Брад Бойс се разписа в полза на гостите от Флорида, а Дмитри Колюков оформи крайния резултат през последната част.

Ти Джей Броуди отбеляза победна шайба за Калгари 2:26 минути след началото на продължението срещу Чикаго, оформяйки крайното 5:4 в полза на Пламъците.

Микаел Беклунд добави други две шайби за домакините, които влязоха в серия от три поредни победи за първи път през настоящия сезон. Скот Хартнел и Клод Жиру завършиха с по три точки в актива си при категоричния успех на Филаделфия с 5:0 над Детройт в друг мач от вечерта в НХЛ. Стийв Мейсън пък спаси 33 шайби на вратата на Летящите.