"Кралете" прекъснаха черна серия, Бостън вкара 6 на Айлендърс

Лос Анджелис победи Сан Хосе с 1:0 като гост в мач от редовния сезон в НХЛ. Анзе Копитар реализира единственото попадение в 17:56 минута на втората част, а вратарят Джонатан Куик отрази всичките 23 шайби, за да запише трети "шътаут" за сезона.

Стражът на домакините Алекс Сталок завърши с 22 спасявания и записа клубен рекорд от 178:55 минути без допуснат гол, подобрявайки постижението на Евгени Набоков от 170:58 минути от януари 2009 година. Лос Анджелис прекъсна серия от пет мача без загуба, а Сан Хосе допусна първо поражение след шест поредни победи.

Дейвид Перон реализира втория хеттрик в кариерата си при успеха на Едмънтън с 4:2 над домакина Ванкувър. Йесе Йонсуу също вкара за гостите, а Нийл Якупов се отличи с две асистенции. Джордън Шрьодер вкара два пъти за канадците.

Лидерът в Атлантическата дивизия Бостън разби домакина Ню Йорк Айлендърс с 6:3 и записа трета поредна победа. Брад Марчънд се отличи с гол и три асистенции за гостите, а Райън Смит и Партис Бержерон добавиха по гол и асистенция. Кайл Окопсо завърши с попадение и две асистенции за домакините, които са последни в дивизия "Метрополитан".

Марк-Андре Флюри отрази всичките 24 удара и записа четвърти "шътаут" за сезона при успеха на водача в Източната конференция Питсбърг с 3:0 над домакина Бъфало.

Крис Кюниц откри резултата с 26-ия си гол за сезона, а Дерик Ентеланд и Танър Глас оформиха успеха. Крейг Адамс и Сидни Кросби се отличиха с по две асистенции, като Кросби вече има 47 завършващи подавания през сезона, с което е лидер по този показател в Лигата заедно с Джо Торнтън от Сан Хосе, посочва БТА.

Каролина обърна от 0:2 до 3:2 гостуващия Кълъмбъс и записа четвърта поредна победа в лигата. Дерек МакКензи и Ар Джей Ъмбъргър вкараха в разстояние на 17 секунди в началото на мача, но домакините стигнаха до успеха с две попадения на Ерик Стаал и гол на Джордън Стаал за по-малко от три минути във втората половина на третата част.

Колорадо спря серията от три поредни победи на Далас с успех с 4:3 като гост. Вратарят Семьон Варламов отрази 44 удара, а Алекс Тангей вкара решаващия гол в 4:13 минута на третата част.