Маями е на финал за четвърта поредна година

Маями Хийт се класира за четвърта поредна година на финалите в първенството на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада, след като победи Индиана Пейсърс със 117:92 в мач номер шест от серия на Източната конференция.

В защитата на титлата Хийт ще срещнат победителя от двубоя между Сан Антонио и Оклахома Сити. В серията Сан Антонио води с 3:2 победи.

Леброн Джеймс и Крис Бош отбелязаха по 25 точки за отбора на Маями, който съкруши надеждите на Пейсърс за финал рано в срещата.

Хийт водеха с цели 37 точки в заключителните минути на мача и бяха сигурни за четвъртия си пореден финал в НБА, което ги прави едва третият клуб в историята на НБА с подобно постижение. Другите са Бостън и Лос Анджелис.

Пол Джордж отбеляза 29 точки за Индиана, а Дейвид Уест добави други 16 пункта.