Марк Маркес с рекорден полпозишън в MotoGP

Шампионът Марк Маркес спечели за рекордния 13-и път квалификации в Кралския клас на световния мотоциклетен шампионат на писта - MotoGP, след като завърши на първо място в сесията за време преди Гран при на Малайзия.

Испанският пилот на Репсол Хонда, който защити титлата си в Япония преди две седмици, постави и рекордно време на пистата "Сепанг" при 1:59.791 минути.

Маркес ще потегли от първа линия заедно със своя съотборник Дани Педроса, който изостана на близо 2 десети от секундата на втората позиция.

Третият ред започва с Хорхе Лоренсо от заводския тим на Ямаха, а до него в неделя ще застане бившият шампион от Моto2 - Щефан Брадел.

Предвещаващите квалификациите свободни тренировки не минаха без инциденти, след като Пол Еспаргаро получи фрактура на костица в крака си при много лошо панадане. Той обаче не е аут от Гран при на Малайзия, защото в неделя има насрочен преглед при медицинския екип на състезанието.

Хироши Аояма пък падна във втората квалификационна сесия, но се размина с контузии. Той ще заеме 11-о място на стартовата решетка на MotoGP.

Андреа Яноне е единственият пилот, който отпада със сигурност от неделното състезание в Малайзия, посочва БТА. Той падна тежко в петък и получи редица травми на ръцете, което го вади от надпреварата.