Шампионът Маркес отново потегля първи в MotoGP

Двукратният световен шампион в най-висшия клас на първенствата по мотоциклетизъм – MotoGP – Марк Маркес, за втори пореден път грабна полпозишън и ще потегли първи и в състезанието за Голямата награда на Аржентина.

Пилотът на Репсол Хонда успя да превърне предишния си успех в квалификациите в комфортна победа на „Пистата на Америките“ миналата седмица и ще се надява да стори същото на трасето „Термас де Рио Хондо“.

Великолепно представяне в квалификациите записа ездачът на чисто новото Сузуки – Алийш Еспаргаро, който донесе на екипа си първо класиране на предната редица на решетката, след като грабна втора позиция, изоставайки на 0.514 секунди от победителя в квалификациите, чието време бе 1:37.802 минути.

Дукати преживя най-слабите си квалификации от началото на сезона, но все пак пласира един от мотоциклетите си на първа редица – Андреа Яноне се нареди трети, но съотборникът му Андре Довициозо бе далеч от формата, която му спечели полпозишън в Катар, като той ще потегли едва шести.

Кал Кръчлоу се нареди 4-ти със заводската Хонда, а Хорхе Лоренсо спечели дуела със съотборника си в Ямаха Валентино Роси – испанецът стартира пети, а 7-кратният шампион на MotoGP – осми.

Топ 10 допълват Данило Петручи, Маверик Виналес и Брадли Смит.